Головна Державні закупівлі Новини

Інформаційні матеріали

  Реорганізація кримінально – виконавчої інспекції в орган пробації
Формат: DOCX | Добавлен: 29/08/2016 13:54:32
16Kb Скачать скачать

 Досудова доповідь – справедливе рішення суду

 

Законодавчі умови для реалізації досудової пробації, повноважень персоналу органів пробації визначені Законом «Про пробацію» та Кримінально – процесуальним кодексом України.

Законодавцем визначено, що досудова доповідь – це формалізована інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.

Досудова доповідь потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й додаткову інформацію про особу, яка обвинувачується у його вчиненні, дізнатися про обставини її життя, які могли стати причиною злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації для усунення таких обставин.

Суд постановляє ухвалу, якою доручає працівнику пробації скласти досудову доповідь. Працівник пробації має зібрати інформацію про обвинуваченого та відобразити її у досудовій доповіді, яку він зобов’язаний подати до суду у встановлений ухвалою строк. Працівник пробації є незалежною, неупередженою особою, яка надає суду необхідну інформацію про обвинуваченого.

Для цього він за допомогою спеціальної методики проводить дослідження соціального оточення обвинуваченого, його психологічної характеристики аби зясувати обставини, що могли створити умови для вчинення злочину (так звані фактори ризику). Представник органу пробації з’ясовує  кримінальну історію особи, його сімейний стан та відносини у сім’ї, житлові умови, дані про роботу,фінансове положення, спосіб проведення вільного часу, наявність алкогольної або наркотичної залежності, дані про фізичне та психічне здоров’я.

Під час зустрічей  працівник пробації буде задавати питання обвинуваченому про його особисте життя, поведінку, роботу(навчання), стосунки з близькими, друзями та іншими людьми, матеріальне становище та про ставлення до певних життєвих подій і обставин.

Від активної участі обвинуваченого у підготовці досудової доповіді та від достовірності інформації, що буде ним надана, залежить висновок працівника пробації щодо перспективи позитивних змін.

Для підготовки досудової доповіді працівник пробації має право спілкуватися з найближчим оточенням обвинуваченого: рідні, друзі, колеги, інші особи, які знайомі з ним, а також отримувати інформацію з інших джерел: матеріалів кримінального провадження, місця роботи або навчання, проживання.

У обвинуваченої особи також є права, які полягають в участі у складенні досудової доповіді, надаючи необхідну достовірну інформацію представникам органу пробації, надавати зауваження та уточнення до неї,отримувати інформацію про можливу допомогу і консультації,отримувати роз’яснення щодо порядку підготовки та використання досудової доповіді;відмовлятися від участі у підготовці досудової доповіді;ознайомлюватися з текстом досудової доповіді.

 Запрошуємо волонтерів до співпраці з Кривоозерським районним сектором з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації

Одним з чинників, які здійснюють негативний вплив на розвиток нашого суспільства і держави, нині є високий рівень злочинності. Це негативно впливає на безпеку людей, їх життєдіяльність, нормальні відносини в родинах та суспільстві. Але одним з головних чинників, які можуть забезпечити виконання повноваженими органами пробації покладених на них завдань і функцій, є налагодження тісної співпраці з громадянським суспільством, спільна робота у напрямі соціалізації правопорушників.

З цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію, волонтерів пробації.

Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про пробацію».

Основним завданням волонтерів пробації є сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведення з ними соціально-виховної роботи. Волонтери пробації здійснюють свої повноваження під керівництвом персоналу органу пробації. Положення про організацію діяльності волонтерів пробації затверджується центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику в сфері пробації.

Волонтером пробації може стати фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі. До волонтерської діяльності, пов’язаної із пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації за такими напрямами: сприяння уповноваженим органам з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем проживання, роботи та навчання суб’єктів пробації; участь у складанні та реалізації виховної роботи із суб’єктами пробації; участь у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації; участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації; надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб’єктам пробації; сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залучення їх до навчання, виховних заходів та соціально-корисної діяльності; сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням; участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Волонтерська діяльність в пробації – це велика соціальна відповідальність та певний ризик, тому до здійснення волонтерства можуть бути допущені виключно громадяни, які це усвідомлюють та мають навички вирішення конфліктних та складних ситуацій. Кандидати у волонтери мають пройти відбір.

Просимо врахувати, що в сучасних умовах уповноважені органи пробації не наділяються ресурсами для забезпечення роботи волонтерів та компенсації їх витрат. Так само відсутні й програми компенсації шкоди, що може бути спричинена при виконанні волонтерської діяльності.

З урахуванням викладеного, запрошуємо всіх бажаючих для співпраці з уповноваженим органом пробації в якості волонтерів. Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за такими контактами:

55104 смт Криве Озеро вул. Центральна, 72 роб.тел. (05133)2-41-97 Кривоозерський районний сектор з питань пробації

Сподіваємось, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити максимальну безпеку суспільства.                                                                            

 

Кривоозерському районному сектору з питань пробації потрібні волонтери 

Кривоозерський районний сектор з питань пробації Південого міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації запрошує до співпраці волонтерів.

"Метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення  про міру їхньої відповідальності.

Відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» Кривоозерський районний сектор з питань пробації на безоплатній основі запрошує до співпраці волонтерів, основним завданням яких є сприяння у здійсненні нагляду за суб’єктами пробації та проведення з ними соціально – виховної роботи.

За більш детальною інформацією звертатися за адресою: смт. Криве Озеро вул. Центральна, 72 , тел. (05133) 2-41-97

Сподіваємось, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити максимальну безпеку суспільства.

 

                                                                         Завідувач Кривоозерського районного сектору з питань

                                                                         пробації  Садовський О.О.

 Плекайте традиції, бо в них – пам'ять народу!

 На території Кривого Озера відбувся один із наймасштабніших культурно- масових заходів до свята Івана Купала, яке припадає в ніч з 6 на 7 липня.

Кривоозерським районним будинком культури були представлені дійства, які відтворюють найцікавіші традиції. Усі присутні в захваті спостерігали за театральним виступом.

 

   До підготовки свята залучились також і суб’єкти пробації, що перебувають на обліку в Кривоозерському районному секторі з питань пробації, а саме засуджені до покарання у вигляді громадських робіт, які заздалегідь займались заготівлею дров для приготування смачної юшки на кострі від Кривоозерської селищної ради, а також були присутні і на самому святі. Після виступу творчих колективів традиційно всіх охочих частували запашною рибною юшкою. Коли стемніло – свято стало відчуватися по-справжньому. Були  стрибки через багаття, а можна було просто посидіти і помилуватися вогнем під звуки українських пісень. 

Купальська ніч це та ніч, коли все зло залишається на іншому боці багаття. Нехай же так і буде в житті кожного з нас, нехай квітку папороті знайде кожен, кому потрібно диво. І нехай попереду чекає тільки щастя і радість, а горе буде спалене в яскравому полум'ї.

                                                                                                                        ,     

                                                                                                       Старший інспектор Кривоозерського

 районного сектору філії Державної

 установи «Центр пробацї»

  в Миколаївській області

  майор внутрішньої служби

  Ачкевич Наталія Василівна