Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Фітосанітарна служба

  Рекомендації щодо виконання низки норм та інструкцій для убезпечення галузі бджільництва від отруєння бджіл хімікатами
Формат: DOCX | Добавлен: 06/04/2017 13:20:14
21Kb Скачать скачать
  БОРОТЬБА З КАРАНТИННИМ ОРГАНІЗМОМ. АМБРОЗІЇ ОГОЛОШЕНО ВІЙНУ!
Формат: DOCX | Добавлен: 13/06/2017 11:06:52
160Kb Скачать скачать
  Про необхідність одержання допуску (посвідчення) на право роботи із пестицидами і агрохімікатами
Формат: DOCX | Добавлен: 07/02/2018 11:13:07
15Kb Скачать скачать

 Про мишоподібних гризунів, їх види і колонії та боротьбу з ними

Літньо-осінній період цього року був досить сприятливим за погодними та кормовими умовами для розвитку та накопичення мишоподібних гризунів.

Під загальною назвою “мишоподібні гризуни” умовно зібрано шкідників із родини мишей і хом’якоподібні (сірі полівки). Мишоподібні гризуни в нашій зоні можуть завдавати відчутної шкоди посівам зернових культур, ріпаку, багаторічним травам, овочевим культурам і представлені полівками та мишами. Серед полівок переважають полівка звичайна, з мишей зустрічаються миша польова, лісова, хатня. На присадибних ділянках зустрічається водяна полівка. Навесні розмноження починається за середньодобової температури повітря +5°С;вище +22°С і менше +5°С розмноження припиняється. Проте за наявності достатньої кількості корму та відсутності відлиг, полівки в полях розмножуються і взимку під снігом.

Також мишоподібні гризуни небезпечні і в епідеміологічному плані,бо здатні передавати туляремію чи інші небезпечні хвороби. Ці гризуни дуже ненажерливі. Наприклад, звичайна полівка з’їдає за добу соковитого корму 100-350% від маси свого тіла. Найціннішими кормовими рослинами для мишей є озима пшениця і багаторічні бобові трави. Полівки живляться переважно зеленим рослинним кормом і швидко гинуть, якщо харчуються лише зерном. Миші основну енергію отримують завдяки насінню, а в разі харчування тільки зерном, гинуть через 2-3 дні (хатня, лісова миші), а польова — через 8 днів.

Харчі підтримують температуру тіла гризунів. Для цього витрачається близько 70% корму, що споживає гризун. Підтримує температуру тіла гризунів і спільне життя в гніздах, які розміщують на глибині 15-35 см. У безсніжні зими миші свої гнізда заглиблюють. Гнізда легко виявити завдяки отворам у ґрунті — виритим норам. До гнізда можуть вести підземні ходи кількох десятків нір. Така група нір називається колонією.

Чинниками,які спричиняють загибель гризунів, є ранні (до снігу) морози, утворення льодової кірки на полях, різкі зимові відлиги з таненням снігу і заливанням нір, посушлива весна і літо.

Визначити видовий склад мишоподібних гризунів у посівах можна за характером пошкодження рослинності. Якщо в полі зустрічаються ділянки “стриженої” рослинності, діаметр нір не перевищує 5 см, у нори затягнуті зелені стебла, є екскременти розміром з рисове зерно, то в угрупуванні гризунів переважають сірі (звичайні) полівки. На присутність водяної полівки (зустрічається у нас на присадибних ділянках) вказують погризені залишки стебел і кореневищ, діаметр нір понад 5 см. Викиди землі з нір водяної полівки дуже схожі на кротовини, але, на відміну від них, не тягнуться рівним рядочком, а розподілені по площі нерівномірно, форма у них не конічна (як у крота), а приплюснута. 

Цьогорічні погодні умови на території району сприяли активізації мишоподібних гризунів та їх шкідливості. Для недопущення наростання чисельності мишоподібних гризунів рекомендуємо систематично проводити обстеження посівів і плодових насаджень і при чисельності шкідників 3(5) жилих колоній на 1га — провести захист посівів шляхом розкладання отруєних принад у жилі нори, відповідно до “Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні”. При виконанні робіт суворо дотримуватися санітарних норм та правил. 

Звертаємо вашу увагу на те, що родентицидні препарати з діючою речовиною фосфід цинку заборонені для використанн.

  Шкідник оленка волохата – особливості розвитку та заходи боротьби
Формат: DOCX | Добавлен: 20/04/2018 08:47:19
1699Kb Скачать скачать
  До уваги сільгосптоваровиробників! Про зміни до фітосанітарних вимог країн
Формат: DOCX | Добавлен: 20/04/2018 08:48:34
19Kb Скачать скачать
  Рекомендації щодо запобігання отруєння бджіл пестицидами
Формат: DOCX | Добавлен: 03/05/2018 10:16:55
75Kb Скачать скачать
  ОБЕРЕЖНО, АМБРОЗІЯ!
Формат: DOCX | Добавлен: 20/06/2018 08:11:15
126Kb Скачать скачать
  НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ!!
Формат: DOCX | Добавлен: 18/07/2018 10:54:45
418Kb Скачать скачать