Кривоозерський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Новини

Гартуючи здоров'я, характер і волю

08/09/2017

    Традиційно у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя, фізкультурників, спортсменів, ветеранів спорту - День фізичної культури і спорту. За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров'я, він загартовує характер і волю.

На Кривоозерщині люблять фізичну культуру і спорт. Про це свідчать численні заходи та гарні результати.

Для підтримки фізкультурно-спортивного руху на районному рівні прийнята Програма розвитку фізичної культури і спорту в Кривоозерському районі на 2014 - 2018 роки, яка знаходиться на постійному контролі сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації. Відрадно, що з моменту прийняття та дії Програми вдалося збільшити кількість спортивно-масових заходів і, як результат, залучення більшої кількості жителів до занять спортом. Значна заслуга в цьому і спонсорів та любителів спорту.

Традиційно започатковують спортивний рік в районі турніри з волейболу. Так, у нинішньому році це був ветеранський турнір, турнір на Кубок «Пам’яті І.В. Продана», молодіжний турнір на Кубок «Спортивна надія». У три етапи  пройшли ігри з волейболу на Першість району, де взяло участь 9 команд.

Також у зимовий період вже 12 рік поспіль проходить турнір з міні-футболу на перехідний Кубок, приурочений річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан. Цього року в ньому взяло участь 11 команд.

У березні  у спортивному залі ДЮСШ  проходив ветеранський турнір з міні-футболу, приурочений 73-й річниці визволення Криво-озерщини від фашистських загарбників. Також в березні відбулися фінальні змагання відкритого чемпіонату Кривоозерського району з міні - футболу (футзалу) на приз ТМ «Кривоозерська», який  проходить вже шостий рік поспіль. Цьогоріч у чемпіонаті з футзалу брали участь 12 команд.

Варто зазначити, що футбол є найпопулярнішим видом спорту в районі. Щороку проводиться різноманітні чемпіонати, турніри. Кількість футбольних команд з року в рік зростає. Велика заслуга в цьому Михайла Скрипніченка, голови районної федерації футболу, та його команди. Михайло Сергійович докладає чимало зусиль для розвитку та популяризації даного виду спорту в районі

У квітні на центральному стадіоні «Колос», відбулося спортивно-розважальне свято, тренувальні заняття з оздоровчого бігу. Даний захід став підготовчим етапом до змагання «Миколаївський напівмарафон».

Навесні на майданчику зі штучним покриттям, що знаходиться в зоні відпочинку «Острів кохання», відбувся традиційний щорічний турнір з міні-футболу на перехідний кубок «Пам’яті Юрія Івановича Продана». Цьогоріч в турнірі виявили бажання грати 6 команд.

У травні на центральному стадіоні «Колос»  проходив ветеранський турнір з футболу, приурочений до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. По завершенню ветеранського турніру з футболу футбольні фанати мали змогу спостерігати за фінальною грою Кубку «Відкриття Кривоозерського району з футболу сезону 2017 року пам’яті Анатолія Григоровича Голобродського».  За право стати володарем Кубку змагались вісім команд.

Наприкінці весни проходив відкритий турнір з настільного тенісу пам’яті Валентина Таворського, ініціатором та організатором якого став його син – Євген Таворський, як і батько - лікар.

До Дня молоді відбувся патріотичний велопробіг, в якому взяло участь близько 40 учасників різного віку.

У іграх Відкритого чемпіонату Кривоозерського району з футболу взяло участь 13 команд, із них 2 команди з Одеської області.

В липні на центральному стадіоні «Колос» відбувся турнір з футболу, приурочений 27-й річниці Декларації про державний суверенітет України.

А для любителі інтелектуальних видів спорту в районі на базі     професійного аграрного ліцею  активно функціонує  шахово-шашковий клуб, очолюваний Василем Маліцьким.  З початку року було проведено 6 турнірів, приурочених пам’ятним та знаменним датам. Також представники району прийняли участь в обласних змаганнях з шахів, що проходили в м. Южноукраїнськ. Головним завданням шахово-шакового клубу є популяризації даного виду спорту серед школярів.

Слід відзначити успішну роботу  ДЮСШ, де у 14 групах займається 250 учнів, успішно працюють  8 груп з футболу та  6 - з гандболу (юнаки та дівчата).

У два етапи проведені ХVІ районні Спортивні ігри - шкільні та районні (зональні, фінальні) змагання з легкої атлетики, гандболу, волейболу, баскетболу (юнаки та дівчата), футболу, шахів, настільного тенісу, районний тур Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю «Козацький гарт», «Старти надій», «Олімпійське лелеченя», в яких взяли участь 186 команд, 1621 учасників.

На базі ДЮСШ функціонує школа бойового гопака, де тренуються діти різних вікових категорій. Вихованці цієї школи беруть участь як в обласних так і у Всеукраїнських змаганнях з бойового гопака.

В районному етапі Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю «Ко-зацький гарт» взяло участь 15 команд. Це 180 учасників. Також наші школярі взяли участь в ХVІ обласних Спортивних ігор серед загальноосвітніх навчальних закладів у 2016-2017 навчальному році, де зайняли ІІ місце з волейболу та вже другий рік поспіль займають І загальнокомандне місце.

Щороку команда державних службовців району бере участь у спартакіаді серед збірних команд державних службовців Миколаївської області. Не винятком став і цей рік. Так 02-04 червня збірна команди державних службовців Кривоозерського району взяла участь у XV Спартакіаді серед збірних команд державних службовців Миколаївської області та посіла II загальнокомандне місце.

Значний  внесок у розвиток фізичної активності допризовної молоді робить Кривоозерський професійно-аграрний ліцей. Тут діють борцівський клуб, тренажерний зал, настільного тенісу та клуб важкої атлетики, шахово-шашковий клуб.

Є всі підстави сподіватися, що з кожним роком фізична культура і спорт дедалі активніше входитимуть у наше життя, адже сьогодні модно бути здоровим і спортивним!

Вітаю всіх спортсменів і любителів спорту району, ветеранів спортивного руху, тренерів, вчителів фізичного виховання, спортивних суддів з Днем фізичної культури і спорту, що символізує велич духу, силу, здоров'я і мужність. Бажаю невичерпної енергії, нових звершень, наснаги у фізичному гартуванні.

Світлана МЕРЖІЄВСЬКА, завідувач сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації.


 

 

 

Всі новини →