Кривоозерський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Новини

Жителі району вшановують примусово переселених українців із західних етнічних земель на Кривоозерщину

11/09/2017

          Сьогодні жителі району вшановують примусово переселених українців із західних етнічних земель на Кривоозерщину.

На подвір’я Свято-Різдво-Богородичного  храму прийшли жителі селища – переселенці та їх нащадки, представники трудових колективів, керівники району - перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Оніщенко, голова районної ради Олександр Козерецький, учні Кривоозерської ЗОШ І – ІІІ ст. №1.

До присутніх звернувся настоятель храму о. Леонід Лотоцький, який вкотре нагадав про страшні події 1951 року та порівняв поневіряння українців тих років з нинішніми подіями, коли знову наш народ страждає від військових дій на сході. «Минуло вже більше 65 років, як переселенці із сіл Скороднє та Россохате прибули на Кривоозерщину. Вони вкорінилися тут, пустили молоді пагони і живуть з усіма місцевими жителями в мирі і злагоді. Свідків тих подій 1951 року зовсім мало, але їх спогади передаються з покоління в покоління, яке знайшло свою батьківщину на Кривоозерській землі Ми повинні бути мужні і з вірою та надією чекати на мирні часи. А також завжди пам’ятати сумні уроки історії»,- наголосив о. Леонід.

Учениця Кривоозерської ЗОШ І – ІІІ ст. №1 Софія Фертак, яка є нащадком родів переселенців Фертаків та Шутяків, звертаючись до присутніх запевнила, що молоде покоління, дякуючи підтримці дідів та батьків і надалі зберігатиме пам'ять про своїх предків, адже «… для мене як і для інших моїх ровесників ця земля стала Батьківщиною, рідною домівкою, де від народження ми чуємо бойківський спів та дотримуємося всіх звичаїв та традицій».

Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку, де викарбувано слова українського письменника і правозахисника Миколи Руденка: «Бути людиною — значить страждати. Бути вкраїнцем — страждати стократ"

Довідково. 12 вересня 2012 року на подвір’ї Свято-Різдво-Богородичного  храму відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку примусово переселеним українцям із західних етнічних земель, виселених у 1951 році на Кривоозерщину. Відтоді в районі цей день вшановують, як День пам’яті примусово переселених українців із західних етнічних земель на Кривоозерщину.


Всі новини →