Кривоозерський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Новини

Про право дитини на освіту йшла мова під час засідання кіноклубу Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ

30/11/2018

         У Кривоозерській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 відбулося виїзне засідання кіноклубу Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ з учнями 9 –А класу. Дане засідання було присвячене одному із найважливіших прав дитини - право на освіту. 

 До уваги учнів модератор запропонувала переглянути документальний фільм "Абетка" естонського режисера Мадлі Ляене та дізнатися, як у Ліберії, одній з африканських країн, громадяни можуть здобути освіту.
Понад 20% дорослого населення у світі (близько 776 мільйонів дорослих людей, в основному жінок), не вміють писати і читати. Історія героїні фільму демонструє, наскільки важливе забезпечення державою можливості отримання освіти для всіх дітей. Веле — 19 років. Усе, чого вона прагне, — це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне ім’я після довгих років громадянської війни в Ліберії, означає крок до незалежності — подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього. 
            Під час засідання учасники працювали з Конвенцією ООН про права дитини, ЗУ «Про освіту», вели бесіду у форматі «Гарячий мікрофон», виступали з доповідями на тему: «Чи у всіх країнах громадяни мають право на навчання». В якості експерта в роботі засідання взяв участь вчитель правознавства Євген Мержієвський.  
           Разом з учнями 9 класу Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 вчитель історії та правознавства  Антоніна Коваль теж провела засідання.


Всі новини →