Кривоозерський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Новини

Впровадження системи контролю за якістю харчових продуктів - гарантія безпечного харчування малюків

26/11/2019

 Для керівників закладів освіти району та органів  місцевого самоврядування відбувся семінар з питання впровадження системи контролю за якістю харчових продуктів НАССР (англ. Hazard Analysis and Critical Control Points). У семінарі взяли участь начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Інна Дергач, перший заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Олександр Оніщенко, голова районної ради Олександр Козерецький, начальник фінансового управління Наталія Барська, начальник відділу освіти РДА Валентина Голинська, працівники міжрайонного управління Держпродспоживслужби Лариса Кривохижа та Микола Голинський.

Основне питання семінару - впровадження системи контролю за якістю харчових продуктів. НАССР - міжнародна система, яка ідентифікує, оцінює та контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів. Впровадження даної системи в дошкільних закладах та школах є обов’язковою умовою для гарантії безпечного харчування малюків.

Система НАССР для їдальні – завдання не з найлегших, адже для забезпечення всіх вимог системи, необхідно продумати технологічний процес до дрібниць. Будь-яке недоопрацювання в питаннях управління безпекою продуктів харчування і готових страв здатне спричинити масові отруєння споживачів. Найретельніший контроль повинен здійснюватись на етапах:

1 – Зберігання продуктів, що швидко псуються;

2 – дотримання особистої гігієни працівниками їдальні та санітарних норм в приміщенні;

3 – дотримання технології приготування їжі.

Для впровадження даної системи безпечності харчових продуктів заклади освіти мають розробити, задокументувати та впровадити 13 програм-передумови, що охоплюють усі потенційні загрози безпечності.

Крім того, учасники семінару отримали роз’яснення щодо організації відкритих торгів та закупівель харчових продуктів та проведення заходів державного контролю відповідно до наказів Міністерства аграрної політики та продовольства України від 08.08.2019 № 446 та № 447.

Хочеться зазначити, що робота по впровадженню системи НАССР у закладах освіти району вже розпочата. Першим кроком стала реєстрація харчоблоків дошкільних та загальноосвітніх закладів, як операторів ринку. Надалі робота продовжуватиметься.


 

 

Всі новини →