Кривоозерський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Новини

Правова країна – успішна Україна

17/12/2019

         В рамках Всеукраїнського тижня права, з метою підвищення рівня правової освіти та культури населення, підвищення ролі правової освіти в подальшій розбудові України, як правової держави, виховання у громадян поваги до закону і прав людини для учнів загальноосвітніх навчальних закладів району проведено екскурсію та  правовий квест  «Правова країна – успішна Україна».

Учасники квесту, учні Кривоозерської ЗОШ I-II cтупенів № 2,   Кривоозерської ЗОШ I-III cтупенів № 2, Кривоозерської ЗОШ I-III cтупенів № 1 та Кривоозерського НВК зустрілися з першим заступником голови райдержадміністрації, виконувачем функцій і повноважень голови райдержадміністрації Олександром Оніщенком  та головою районної ради Олександром Козерецьким. Під час зустрічі начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації Олександр Самотуга повідомив присутніх, що у далекому 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала всім державам святкувати 10 грудня як День прав людини, бо саме в цей день, в 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини. У цьому документі задекларовано наступні принципи: рівність людей: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства и работоргівли; заборона катувань або жорстокого поводження; право кожного на правосуб’єктність; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю. Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини: у 1948 г. було ухвалено Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього, в 1949 г. — Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів, 1950 г. — Європейську Конвенцію захисту прав людини та основных свобод, 1959 – Декларацію прав дитини, в 1966 г. — пакти про права людини тощо. Також було створено різноманітні установи та посади для більш об’єктивного дотримання державами прав людини - Комісія ООН з прав людини та Уповноважений з прав людини. Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права» започатковано проведення  Всеукраїнського   тижня   права.
        Далі учасники квесту виконали, за запропонованим маршрутом, 7 цікавих та пізнавальних завдань. Модераторами гри були завідувач сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації Тетяна Ткаченко, головний спеціаліст сектору Світлана Мержієвська та завідувач сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей РДА Оксана Волошанівська.За підсумками квесту «Правова країна – успішна Україна» всі учасники отримали дипломи та пам’ятні сувеніри. Обговорення заходу відбулося під час брей-кави.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всі новини →