Кривоозерський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Новини

Наповнення бюджету громади – це запорука її ефективного розвитку

09/07/2020

         08 липня 2020 року головою райдержадміністрації Аллою Стець разом з помічником-консультантом народного депутата України Максима Дирдіна Віталієм Порхуном здійснено робочі поїздки на території Луканівської та Гойдаївської сільських рад. Зустрічі були проведені у форматі контруктивного діалогу з мешканцями зазначених громад та сільськими головами.
        Жителями Луканівської сільської ради були порушені питання ремонту дороги загального користування державного значення Р-75, пенсійної та медичної реформ.
         Жителів Гойдаївської сільської ради турбувало питання отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання молодняку ВРХ.
Мешканців обох громад цікавили земельні питання, які і стали наскрізною темою зустрічей.
         Голова райдержадміністрації Алла Стець зауважила, що основним ресурсом громади є земля. На сьогодні бюджети громад недоотримують значну кількість коштів у вигляді не лише плати за землю, але і за використання земельних ділянок без оформлення відповідних документів.

         Проблемою також залишається тіньова оренда земель сільськогосподарського призначення.
Саме на цьому питанні більш детально зупинився помічник – консультант народного депутата України Максима Дирдіна Віталій Порхун та надав чіткі роз’яснення законопроекту №3131 від 27.02.2020 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції». Саме цим законопроектом мається на меті утворити умови для ліквідації тіньових відносин у використанні земель с/г призначення та забезпечити рівнонапружене оподаткування доходів, одержуваних від такої землі всіма її власниками та користувачами, - зауважив Віталій Порхун.
Не залишилось осторонь і питання оформлення земельних ділянок для створення громадських пасовищ. Голова райдержадміністрації Алла Стець наголосила, що питання утворення громадських пасовищ загального використання та оформлення місцевою радою права на такі земельні ділянки неодноразово висвітлювалися в друкованих виданнях, проводилися наради з сільськими та селищними радами, але й на сьогодні залишається для сільських та селищних рад проблема актуальною, особливо якщо йдеться про їх створення на землях державної власності за межами населених пунктів. Тому, після роз’яснення наполегливо рекомендувала Луканівському та Гойдаївської сільським головам належно оформити право власності (користування) на громадські пасовища з дотриманням вимог чинного законодавства для його раціонального та ефективного використання в подальшому.
Підводячи підсумки обговорення земельних питань, голова райдержадміністрації Алла Стець зазначила, що саме ефективне управління земельними ресурсами надасть можливість наповнювати місцевий бюджет та розвивати громаду.

Всі новини →