Кривоозерський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Новини

Зустрічі з жителями громад Тридубської та Бурилівської сільських рад

23/07/2020

 22 липня 2020 року головою райдержадміністрації Аллою Стець та керівником апарату райдержадміністрації  Ігорем  Волошанівським здійснено робочі поїздки на території Бурилівської та Тридубських сільських рад, для того щоб зустрітись з жителями  та почути наболілі проблеми.

            В ході зустрічі з жителями цих сіл було обговорено ряд питань, зокрема Законопроект №3131-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції», яким буде встановлено податкове навантаження на 1 га землі. Після численних обговорень та внесених пропозицій наразі маємо  конструктивний варіант законопроекту про детінізацію сільськогосподарських земель. Для фізичних осіб-підприємців, в тому числі сімейних фермерських господарств, ставку податку зменшено з 5% до 2% нормативної грошової оцінки, а перші 2 роки (2021-2022 рр.) пропонується пільговий перехідний період з нульовою ставкою. Законопроектом 3131-д вводиться поставлене податкове зобов'язання для великих і середніх аграріїв. Після перехідного періоду воно складе 4,5% від нормативної грошової оцінки - 1215 грн на гектар, для дрібних сільгоспвиробників, ФОП і сімейних ферм всього 2% - 540 грн за га. Крім того, для дрібних сільгоспвиробників протягом 2 років буде діяти пільговий період.

            Також керівник апарату райдержадміністрації ознайомив присутніх з основними положення постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2020 року №3650 «Про утворення та ліквідацію районів», згідно якої, тепер в Україні 136 районів, а  старі 490 районів парламентом ліквідовано. Таким чином, в Миколаївській області передбачається 4 райони: Баштанський, Вознесенський, Миколаївський та Первомайський з адміністративним центром у місті Первомайськ у складі територій Арбузинської селищної, Благодатненської сільської, Врадіївської селищної, Кам’яномостівської селищної, Кривоозерської селищної, Мигіївської сільської, Первомайської міської, Синюхинобрідської сільської територіальних громад. 

            Алла Валеріївна довела до відома присутніх керівників фермерських господарств, що Український державний фонд підтримки фермерських господарств оголосив конкурс на отримання фінансової підтримки на поворотній основі за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам». Переможці конкурсу отримують фінансову підтримку на поворотній основі у розмірі, що не перевищує 500 тис. гривень, із забезпеченням зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років. Документи приймаються з 21 липня до 19 серпня 2020 року.

         Жителів відвіданих сільських рад, як і на попередніх зустрічах хвилювали питання: ремонту доріг, зайнятості населення, благоустрою населених пунктів, функціонування соціальної інфраструктури після утворення об’єднаної територіальної громади, ціноутворення на сільськогосподарську продукції, оформлення громадських пасовищ.

 

 

Всі новини →