Кривоозерський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Новини

Під час зустрічі з жителями сіл Мала Мечетня та Ониськове обговорено важливі питання та проблеми цих населених пунктів

24/07/2020

 23 липня 2020 року голова райдержадміністрації Алла Стець та керівник апарату райдержадміністрації Ігор Волошанівський відвідали Маломечетнянську та Ониськівську сільські ради.

Як і на минулих зустрічах було обговорено Законопроект №3131-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції», яким буде встановлено податкове навантаження на 1 га землі та утворення об’єднаної територіальної громади.
Також було доведено до відома присутніх керівників фермерських господарств, що Український державний фонд підтримки фермерських господарств оголосив конкурс на отримання фінансової підтримки на поворотній основі за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам». Переможці конкурсу отримують фінансову підтримку на поворотній основі у розмірі, що не перевищує 500 тис. гривень.

Жителів Маломечетнянської та Ониськівської сільських рад також хвилювали загальні питання: ремонту доріг, зайнятості населення, благоустрою населених пунктів, функціонування соціальної інфраструктури після утворення об’єднаної територіальної громади, ціноутворення на сільськогосподарську продукцію, оформлення громадських пасовищ, автобусне сполучення, вуличне освітлення.

Жителі Ониськівської сільської ради порушували питання роботи правоохоронних органів району, також стану аварійного мосту через Південний Буг, який сполучає с. Голоскове та с. Люшнювате Голованівського району Кіровоградської області (значна частина жителів сільської ради працює на ТОВ Побужському феронікельному комбінаті); є проблема з дахом Голосківського дошкільного навчального закладу та Голосківської ЗОШ, також цікавило питання розвитку зеленого туризму. Ониськівський сільських голова В.Балик повідомив, що у деяких жителів є проблема з виготовлення технічної документації на присадибні ділянки, які з невідомих причин потрапили до прибережної смуги.

Алла Стець довела до присутніх основні положення Постанови КМУ від 03.06.2020 року №447, якою внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених в державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою КМУ від 07.02.18 р. № 106. Бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 га) новоствореним ФГ. Підтримка надається у розмірі 3 000 грн на 1 га, але не більше 60 000 грн на одне ФГ. Документи для отримання бюджетних коштів подаються до Українського державного фонду підтримки ФГ;
Порядок № 106 містить ще такі напрями держпідтримка: часткова компенсація вартості насіння сільгоспрослин вітчизняного виробництва, закупленого у фізосіб-підприємців та юросіб, які здійснюють виробництво та/або реалізацію насіння; часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва; бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 га) для ФГ (крім новостворених); здешевлення кредитів. Утім, за цими напрямами у поточному році бюджетні кошти можуть отримати фермери, які подавали документи для їх отримання торік, але не отримали кошти з незалежних від них причин. Таким господарствам для отримання коштів цього року слід повторно подати до 1 вересня пакет документів, передбачений п. 7, 10–12 Порядку № 106.

 

                            

 

                            

 

                            

Всі новини →