Кривоозерський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Новини

30 липня 2020 року голова райдержадміністрації Алла Стець та керівник апарату райдержадміністрації Ігор Волошанівський відвідали Мазурівську та Очеретнянську сільські ради

30/07/2020

 30 липня 2020 року голова райдержадміністрації Алла Стець та керівник апарату райдержадміністрації Ігор Волошанівський відвідали Мазурівську та Очеретнянську сільські ради.
Як і на попередніх зустрічах було обговорено Законопроект №3131-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції», яким буде встановлено податкове навантаження на 1 га землі та адміністративно-територіальна реформа та реформа місцевого самоврядування.
Алла Валеріївна, звернула увагу учасників зустрічі на те, що суб’єкти господарювання, які мають в обробітку більше 2 га землі (одноосібник, групи одноосібників) повинен визначитись з формою роботи. Для стимулювання ведення легального бізнесу в державі функціонують різного роду Програми та підтримки для фермерів та фізичних осіб підприємців, які займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції.
Також Алла Валеріївна повідомила присутнім, що в цьому році з метою оновлення медичного обладнання центральної районної лікарні:
-за кошти Державного бюджету буде придбано обладнання для потреб в тому числі для запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, а саме: система моніторингу пацієнта; портативний медичний аспіратор; інсуфлятор та набір інструментів для лапароскопічної стійки на загальну суму 1253,24 тис. грн.
за кошти обласного бюджету заплановано придбати устаткування для операційного блоку Артроскопічна стійка для проведення хірургічної артроскопії на суму 1200 тис. грн.,
-за кошти районного бюджету заплановано оновити проектно-кошторисні документації на ремонт даху лікувального корпусу лікарні та ремонт системи водопостачання та водовідведення поліклінічного відділення на загальну суму 65 тис. грн, та придбати санітарний транспорт орієнтовною вартістю якого складає 500 тис. грн.
-за кошти бюджету селищної ради заплановано замінити двері в терапевтично-неврологічному та поліклінічному відділеннях на суму 36 тис. грн.
Розкриваючи тему адміністративно-територіальної реформи та реформи місцевого самоврядування, Ігор Миронович повідомив що 7 липня Верховна Рада України завершила один з важливих етапів реформи децентралізації України – проголосувала за ліквідацію 490 старих районів і утворення 136 нових. В Миколаївській області – ліквідацію 19 старих та утворення 4 нових відповідно. Однією із основних причин нового районування – це дублювання повноважень районних органів і органів самоврядування новостворених громад на одній території.
Серед критеріїв утворення району є розташування в межах однієї області, охоплення "як правило" щонайменше 150 тисяч жителів, компактність і нерозривність території. Центр району обирали в такій послідовності: найперше – міста-обласні центри, далі – міста з населенням у щонайменше 50 тисяч. До районів, як правило, зараховували громади, розташовані в 60-кілометровій зоні доступності від районного центру. Після передачі повноважень в об’єднану територіальну громаду, яка буде утворена, з району буде передано і фінансовий ресурс, а саме 60% податку на дохід фізичних осіб (ПДФО), буде надходити до бюджету об’єднаної територіальної громади, а не до районного бюджету, як це є наразі.
На зустрічі громадян також цікавило питання «чи потрібно їхати за довідкою в ЦНАП у новий райцентр?» На що було повідомлено, в смт Криве Озеро в райдержадміністрації функціонує Центр надання адміністративних послуг в якому громадяни можуть отримати відповідні адміністративні послуги, після ліквідації райдержадміністрації відповідні Центри будуть утворенні в об’єднаних територіальних громадах. Покращити ситуацію з ЦНАПами може також законопроєкт, який вже пройшов перше читання. Він зокрема зобов’язує органи місцевого самоврядування утворювати ЦНАПи та розміщувати у громадах, які не мають ЦНАПів, їхні віддалені територіальні підрозділи.
Жителів Мазурівської та Очеретнянської сільських рад хвилювали загальні питання: ремонту доріг, зайнятості населення, благоустрою населених пунктів, функціонування соціальної інфраструктури після утворення об’єднаної територіальної громади, оформлення громадських пасовищ, вуличне освітлення, робота правоохоронних органів. В Мазурівській сільській раді порушували питання маркування населеного пункту на автодорозі М-05 Київ-Одеса, відключення світла, ремонт комунальних доріг та обрізка дерев працівниками РЕМу. В Очеретнянській сільській раді скаржились на постачання не якісних продуктів харчування в заклади освіти, зняття лічильників в домогосподарства в яких довгий час не проживають та відсутність якісного інтернету.

 

Всі новини →