Кривоозерський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Новини

18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

15/10/2020

 Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

          Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.  

         Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи та передбачає покарання в вигляді позбавлення волі строком на 15 років.

          Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу. 

         За оціночними даними Представництва МОМ в Україні за час незалежності 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Українці потрапляють в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу. Держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим.

         В Кривоозерському районі випадків торгівлі людьми не зафіксовано, але з метою поширення правової допомоги та обізнаності серед населення району для запобігання ситуацій торгівлі людьми проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота на підприємствах, установах та організаціях. Спеціалісти управління соціального захисту населення Кривоозерської райдержадміністрації проходять навчання на семінарах та вдосконалюють професійні навички з питань надання допомоги особам, що належать до групи ризику або постраждали від торгівлі людьми.

Всі новини →