Головна Державні закупівлі Новини

Адміністративні послуги : спрощений доступ через пошту

СПІВРОБІТНИЦТВО З УДППЗ «УКРПОШТА»
У СФЕРІ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

Шановні жителі Кривоозерщини! Повідомляємо Вам, що відтепер для споживачів адміністративних послуг створені ще більш зручні та прозорі умови для отримання адміністративних послуг, а саме – шляхом надання та отримання документів за допомогою засобів поштового зв’язку.
Миколаївська область входить до числа тих регіонів, що є учасниками пілотного проекту «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту». Область стала першою, яка взялася за реалізацію такого проекту в повному обсязі, охоплюючи всю територію, — райони, міста, села та селища. Подібні спроби робили Одеса, Дніпропетровськ, Кіровоград. Але в цих регіонах експеримент розповсюджувався або тільки на обласний центр, або з додаванням одного-двох сільських районів. У Миколаївській області вирішено однозначно: до кінця року охопити зручною системою надання адміністративних послуг всю область. Такий підхід, безумовно, сприятиме прозорому державному управлінню й дасть змогу заощадити час і чиновників, і громадян або бізнес-структур.
Метою проекту є поширення інформації щодо отримання адміністративних послуг та створення для клієнтів найбільш оптимальних умов доступу до адміністративних послуг з максимальною прозорістю та легкістю отримання результату.
На практиці це означає, що будь-який громадянин або суб’єкт господарювання зможе через відділення поштового зв’язку:
1) отримати всю необхідну інформацію та консультації стосовно адміністративних послуг;
2) відправити оформлений пакет документів, необхідних для отримання документу в рамках адміністративних послуг, поштовим відправленням (лист, бандероль, посилка) з оголошеною цінністю та описом вкладення на адресу служби «єдиного вікна», а потім отримати кінцевий документ також через пошту (у поштовому відділенні або через листоношу).
Мешканці сіл та селища, які виявлять бажання отримати адміністративні послуги за допомогою засобів поштового зв’язку, будуть забезпечені в кожному відділенні поштового зв’язку (або через листонош) інформацією про перелік адміністративних послуг, інформаційні картки адміністративних послуг, формуляри (бланки) заяв та зразки їх заповнення, адреси веб-сайту, електронної пошти, номери телефонів, факсу Центру, а також матимуть можливість направити документи засобами поштового зв’язку.
Доречі, таку ж практику вже запроваджено у країнах СНД (Росія, Молдова, Казахстан) і далекого зарубіжжя (Швейцарія, Італія, США, Великобританія). Вона підтверджує доцільність співпраці поштових операторів із державними органами влади у сфері надання адміністративних послуг як агента. Так, для поштових операторів Італії та Центральної Ірландії регіональні й місцеві урядові послуги займають істотну частку їхнього «портфеля», і асортимент розширюється. Поштові оператори в Австралії, Швейцарії й Канаді також розглядають надання адміністративних послуг через свої мережі як можливість збільшити доходи, підвищити доступність послуг для споживачів та встановити контакт із населенням.
У результаті запровадження такої системи в Україні виграє, безперечно, пошта, але й держава, фізичні та юридичні особи теж не прогадають. Держава зможе за коротший термін завершити процес реформування процедури надання адміністративних послуг, удосконалити систему їхнього надання за принципом «єдиного вікна», а також максимально децентралізувати й підвищити їхню якість, створити доступні та зручні умови отримання адміністративних послуг фізичними і юридичними особами на всій території України.
Для фізичних та юридичних осіб теж є зиски: одержання доступних адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна» з гарантованими державою термінами та якістю, комплексне обслуговування за місцем проживання, швидка гарантована доставка документів, вирішення питання оплати за надання адміністративних послуг у населених пунктах, в яких немає банків, — це й економія особистого часу.
Шановні кривоозерці! За більш детальною інформацією щодо спрощеного доступу до адміністративних послуг за допомогою засобів поштового зв’язку просимо звертатися до Центру надання адміністративних послуг (майдан Незалежності, 1) та до відділень поштового зв’язку Кривоозерського району.

  Уніфікований перелік адміністративних послуг для надання засобами поштового зв’язку на всій території України
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 18:20:54
33Kb Скачать скачать