Кривоозерський район » Культура » Музейна справа
Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Музейна справа

Музей – своєрідний храм спогадів, який дає можливість вдихнути аромат старовини, торкнутись предметів, якими користувались наші пращури, відчути атмосферу далеких історичних подій і прослідкувати їх вплив на сьогодення. Саме у музейних стінах, немов у мушлі, зберігаються перлини природи, історії, культури. Схиліться до цієї мушлі і слухайте щирі розповіді мудрого скарбничого людської пам’яті – музею...

Відвідувач музею – не лише пасивний споглядач. Завдяки новим інтерактивним формам роботи, які впроваджують працівники музею, ви маєте можливість віртуально подорожувати у часі та просторі. Переходячи з одного музейного залу до іншого – гортати сторінки історії, беручи участь у музейних заходах – занурюватись у коловерть яскравих подій, які вирували сотні років тому.

 Кривоозерський районний «народний» історичний музей 

 Наш музей гостинно відчиняє двері для дорослих і дітей, захоплюючи перших цінністю музейних раритетів, других – чарівністю і таємничістю світу старовини. Виставкова діяльність Кривоозерського районного «народного» історичного музею зацікавлює значне коло відвідувачів і з кожним роком набуває більш широкого масштабу, стає джерелом поповнення фондів музею творами художників і майстрів народного мистецтва сіл та району.

Кривоозерський районний «народний» історичний музей - ровесник нашої молодої держави, який був відкритий 9 травня 1991 року. За ці роки музей став осередком культури та дослідницької діяльності,
справжньою скарбницею історичної пам’яті людей, які здавна населяють наш край. Музей розмістився на першому поверсі в одному з кращих приміщень дореволюційної забудови по вулиці Калантирська, 7.
У Кривоозерському  музеї – вісім  залів, де проходять виставки різноманітні за характером, але мета кожної з них – всебічно представити історію, мистецтво та людей нашого  краю.

У музейних залах організована повно профільна оглядова композиція, яка починається від знахідок палеоліту, колекції старожитностей  бронзового віку, середньовіччя й далі аж до сьогодення. Кожна з ланок історії в експозиції музею заповнена,у фондах та виставкових залах зберігається понад 5 тисяч експонатів, кожен з яких вартий того, аби бути побаченим.

Музей розпочав роботу по  систематизації матеріалів  та створенню  залу «Бойкосвіт»  про людей які в 1951 році були примусово переселені з Західних земель до нашого району.

Вище згаданий заклад іде в ногу з часом, використовуючи не тільки експонати, а й сучасне технічне обладнання,звукові та візуальні ефекти.
Тут проходять цікаві відкриті виховні години, тематичні екскурсії, уроки, різні зустрічі та інші заходи давно вже стали традиційною формою культурно-освітньої роботи закладу і є своєрідним містком, що єднає покоління минулі з поколіннями нинішніми та прийдешніми.

 На основі зібраних матеріалів в музеї з історії рідного краю видано дві книги «…А пам'ять священна» (1995, 2000); дві книги «Між Бугом і Кодимою (2005, 2007), приурочені 240- річчю Кривого Озера; книга «Забуттю не підлягає», присвячена 75 – річчю Голодомору в Україні» (2008).

Музей є одним із факторів формування почуття патріотизму у молодого покоління, любові до свого народу, до рідної землі. Робота музейних працівників виходить за рамки звичайного. Директором Кривоозерського районного «народного» історичного музею є Руслана Іванівна Паращенко.

                     

 

 

                           

                        

 Курячелозівський «народний» краєзнавчий музей м.С.О.Панасюка – один з перших найкращих музеїв на Миколаївщині,засновником був Степан Олександрович Панасюк -вчитель-історик за фахом,невтомний пошуковець, людина закохана в історію краю. Він по експонату зібрав прекрасну експозицію, яка нині налічує 2 тисячі експонатів,спільно з юними слідопитами провів велику дослідницько-краєзнавчу роботу.
В експозиціях музею є рідкісні речі ще з бронзового періоду нашої історії. Видне місце займають експонати дореволюційного минулого села, яскраво відображено в стендах період колективізації,культурної революції та інші.
Сьогодні музей міститься в новому приміщенні, в якому вісім кімнат. Як данина шани і поваги музей носить ім’я С.О.Панасюка.

• Секретарський сільський «народний» музей історії села відкритий
9 травня 2000 року із-за підтримки КСП «Зоря» на громадських засадах. Знаходиться в приміщенні сільського Будинку культури на другому поверсі . Загальна площа музею 159 кв.м. Кількість експонатів 935, які розміщені у 3-х кімнатах та коридорі.

Ініціатор Л.П.Круглик займалася збиранням експонатів та оформленням музею до 2007 року.
У 2007 році для підтримки і збереження музею відділом культури і туризму була введена посада директора музею. Дану посаду займає Гвоздяниця Богдан Васильович.
У І-му залі сільська світлиця кінець 19 ст. в якому переважають речі ,які були у вжитку селян того періоду. З оригінальних експонатів в наявності є верстат, якому 100 років, сорочка вишита , якій більше 150 років,різні прилади для ткацтва та прядіння.
У ІІ-му залі знаходяться експонати від часу заснування села до 60-х років 20 століття.

У ІІІ-му залі розміщені музейні експозиції. Одна з останніх , присвячена пам’яті жертв Голокосту, відкриттю пам’ятного знаку, розстріляним євреям в яру біля
с. Секретарки у роки Великої Вітчизняної війни.
В коридорі розміщені стенди «Село в 70-х роках до нашого часу» і виставка картин місцевих художників.


«Народний»музей історії села Мала Мечетня відкритий 26 березня 1989 року на честь 45-ї річниці визволення нашого краю від німецько-фашистських загарбників. Будова музею – це в минулому земська школа 1911 року, яка є архітектурною пам’яткою початку 20 ст.
В п’яти залах музею прослідковується не тільки історія заселення та господарська діяльність сільчан в минулому,часи становлення перших колгоспів в Малій Мечетні,Ониськове та Голосковому, розкуркулення, репресій та фашистської окупації нашого краю і до наших часів.
В одному із залів музею розміщується колоритна українська світлиця, прикрашена килимами, тканими ряднами, рушниками та розмальованими мисником, скриньою, лавами. Виплетена люлька, ошатна покуть, коровай та «дівування» на столі надають світлиці особливої гостинності та затишку.
Гордість музею - це велика колекція вишитих рушників різних часів та стилів,які були зібрані протягом 30-ти років по навколишніх селах району.
Загалом в музеї понад дві тисячі експонатів,пошук яких нині триває завдяки учням і вчителям школи,односельчанам- ентузіастам, які гордяться історичним минулим краю.
Найбільш цікавими для відвідувачів музею є експозиції про весільні звичаї краю,хліборобську працю предків, родоводи села.
Традиційними стали екскурсії до музею під час зустрічей випускників ювілейних років в школі,на День Перемоги,визволення нашого краю та України від фашистських загарбників та інші.
У найбільшому залі музею на стендах зібрані фотографії всіх учасників війни з Малої Мечетні,Ониськове,Голоскове.Унікальними є фото часів війни та експонати цього періоду.
Наш музей – це візитна картка села, в якому в різні часи побували сотні відвідувачів з різних куточків України.Краще раз побачити, ніж сто раз почути. Завітайте до нас.