Кривоозерський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Новини

Детінізація виробництва сільськогосподарської продукції

24/06/2020

 24 червня у великій залі адмінбудинку за ініціативи Народного депутата України Максима Дирдіна відбулася зустріч керівництва району, керівників сільськогосподарських підприємств, сільських та селищного голів з Віталієм Порхуном, помічником-консультантом Народного депутата України з метою обговорення законопроекту №3131 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції». Відкриваючи зустріч голова райдержадміністрації Алла Стець, наголосила, що даний законопроект є вкрай необхідний і його прийняття дасть можливість в першу чергу збільшити надходження до місцевих бюджетів та буде спонукати так звані групи одноосібників визначитись з формою роботи.
З основними положення законопроекту №3131 присутніх ознайомив Віталій Михайлович. Питання незаконно орендованої землі є проблемним, бо легально працюючі аграрії втрачають конкурентоспроможність порівняно з особами, які працюють «у тіні», за рахунок нерівних умов ведення бізнесу. Тож, якщо з неоформленими договорами оренди нічого не робити, це може потягнути за собою зменшення кількості малих фермерських господарств, які є сумлінними платниками податків та ведуть своє господарство легально.
Основна суть законопроекту — впровадження мінімальної податкової виплати з кожного гектара землі сільгосппризначення. Розмір виплати становитиме 5% від нормативної вартості землі — це близько 1400-1500 грн/га на сьогоднішній день. Така схема має створити умови для ліквідації тіньових відносин у використанні земель сільськогосподарського призначення та забезпечити справедливу систему оподаткування. Новий закон — не введення додаткового податку, а встановлення його мінімальної планки. Якщо фермер працює легально і належним чином платить податки, то його податкове навантаження вже знаходиться на рівні мінімум 1400 грн/га.
В ході обговорення законопроекту відбулася конструктивна розмова, під час якої помічник-консультант цікавився думкою аграріїв стосовно даного законопроекту та заслухав їх пропозиції і зауваження.
І наголосив, що цей закон покликаний стимулювати фізичних та юридичних осіб до офіційного оформлення відносин оренди та праці, унеможливить приховування доходів від оренди та реалізації сільгосппродукції та ухилення їх від оподаткування, а також утворить рівні умови ведення бізнесу для всіх сільгосптоваровиробників.

Всі новини →