Кривоозерський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Новини

Підтримувати адресно, захищати ефективно

08/07/2020

 Захист прав дитини: більше уваги з боку держави


Дитина має зростати в родині, жоден інтернат не замінить дитині родинного тепла. Концепція реалізації державної політики соціального захисту населення та захисту прав дітей передбачає забезпечення ефективної підтримки сімей з дітьми та відповідального батьківства а також підтримку патронату над дітьми, батьки яких тимчасово не спроможні забезпечувати догляд за ними. Національна соціальна сервісна служба України організовуватиме підготовку/перепідготовку усиновителів, опікунів/піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних вихователів, наставників; координуватиме і контролюватиме діяльність центрів соціальних служб та служб у справах дітей; забезпечить підвищення кваліфікації спеціалістів соціального захисту та захисту прав дитини, надавачів соціальних послуг.

 

Кінцева мета – зберегти родину для дитини, а для дітей-сиріт і дітей, які залишились без батьківського піклування, створити умови для максимального охоплення сімейними формами виховання, повернути таким дітям родинний затишок, належним чином забезпечити юним громадянам захист дотримання  їхніх прав.

 

Ефективний контроль – в інтересах суспільства


За оцінками міжнародних експертів від 5% коштів, призначених на соціальну підтримку, отримують не ті, хто відчуває в цьому гостру потребу. Це -  значний ресурс для більш вагомої підтримки тих, хто цього справді потребує.

 

Початок функціонування Національної соціальної сервісної служби України відкриє шлях для запровадження системи ефективного контролю надання соціальної підтримки – у першу чергу соціальних виплат.

 

Мінсоцполітики за сприяння Світового банку у рамках проекту «Справедлива підтримка» вже розробляє і тестує сучасні механізми соціального інспектування, які спираються на кращий міжнародний досвід. Їх впровадження дасть змогу забезпечити, щоб державна соціальна допомога потрапляла за адресою і найповнішою мірою полегшувала життя тим, кому сьогодні найважче.

Всі новини →