Кривоозерський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Новини

Позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кривоозерській РДА.

31/12/2020

 30 грудня голова райдержадміністрації Алла Стець провела позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кривоозерській РДА.

На порядок денний було винесено питання про посилення заходів щодо профілактики занесення та недопущення виникнення високопатогенного грипу птиці на території Кривоозерської селищної ради.
Начальник Кривоозерського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Затхей Руслан Миколайович повідомив, що, виходячи із оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, зафіксованозахворювання птиці на високопатогенний грип на територіях Миколаївського, Ноодеського, Очаківського, та Арбузинського районів та на Благодатнинському птахопромі.
Грип птиці - гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця, а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання. Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та інші види перелітної птиці, чутливі до вірусу грипу птиці, є переносниками інфекції та природним резервуаром інфекції.
При виникненні захворювання встановлюються обмеження на експорт птахопродукції з території країни, що разом із заходами з ліквідації хвороби (карантин, зонування, стемпінг-аут, дезінфекція) завдає значних економічних збитків як державі, так і виробникам.
Зважаючи на географічне розташування району, існує потенційно високий ризик виникнення та поширення високопатогенного грипу птиці адже основним джерелом та фактором передачі грипу залишається перелітна водоплавна птиця , в якої є найбільша вірогідність контакту з домашньою птицею в першу чергу приватного сектора.
 
Власники особистих селянських господарств, діяльність яких пов'язана з утриманням птиці, зобов'язані виконувати положення Ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах, затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 19.12.2006 N 100, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19.01.2007 за N 42/13309, та з метою профілактики захворювання птиці на грип.
Відповідно до плану державного моніторингу інфекційних хвороб птиці, в 2020 році проведено дослідження на грип проб сироватки крові від птиці з приватного сектору. В досліджених пробах збудника вірусу грипу птиці не виявлено.
Протягом 2020 року спеціалістами ветеринарної медицини з метою контролю за клінічним станом птиці обстежено дворів в 25 населених пунктах району. Хворих птахів не виявлено. Станом 30.12.2020 на території району утримуються в приватному секторі птиці 86 тис. голів птиці. Щеплено птиці проти Хвороби Нюкасла 86000 голів.
На підставі вищесказаного, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія прийняла відповідні рішення та надала конкретні доручення відповідним структурам:
- Проводити роз’яснювальну роботу з населенням адміністративної території селишної ради щодо профілактики високопатогенного грипу птиці та правил ведення тваринництва.
- Забезпечити оперативний обмін інформацією з Держпродспоживслужбою району щодо епізоотичної ситуації на підконтрольній адміністративній території
- Регулярно проводити обстеження місць можливого знаходження трупів тварин, птиці (лісосмуги, яри, сміттєзвалища та інше )
- Проводити регулярне обстеження єгерями мисливських угідь на предмет виявлення хворих та підозрілих в захворюванні птиці, в разі виявлення загиблих птахів інформувати Кривоозерське міжрайонне управління негайно в письмовій формі
- Продовжувати здійснювати щоденний моніторинг фізіологічного стану птиці в приватних господарствах населення.
- Забезпечити 100 % щеплення свійської птиці проти хвороби Ньюкасла,які утримуються в приватних господарствах громадян
- Забезпечити відбір патологічного матеріалу та доставку його до Миколаївської регіональної державної лабораторії ДПСС в випадку захворювання та загибелі птиці з ознаками подібними до пташтнного грипу.
- Забезпечити контроль за обігом, переміщенням живої птиці та продукції з неї на території Кривоозерщини. Вжити заходи щодо недопущення здійснення торгівлі харчової продукцією птахівництва, живою птицею у невстановлених місцях (стихійної торгівлі).
- Контролювати роботу за дотриманням юридичними та фізичними особами чинного законодавства у частині, що стосується забезпечення епізоотичного благополуччя району.
заборонити реалізацію живої птиці на території ринку з Новоодеського, Миколаївського, Арбузинського, Очаківського районів Миколаївської області до закінчення карантину
- Допускати до реалізації живу птицю тільки за наявності ветеринарних документів(довідка, вет.свідоцтво Ф-1) та проведення клінічного обстеження зазначеного фахівцями лабораторії ВСЄ на ринку.
 
 

Всі новини →