Кривоозерський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Новини

29 березня - 77-ма річниця визволення Кривоозерщини від нацистів

29/03/2021

 Сьогодні, 29 березня Кривоозерщина вшановує пам'ять всіх, хто ціною свого життя визволяв наш край від нацизму. 

 

          Заступник голови Первомайської райдержадміністрації Алла Стець, працівники відділів та структурних підрозділів поклали квіти до підніжжя Меморіалу Слави у центрі Кривого Озера.

 

Весна 1944 року принесла довгоочікуване визволення від нацистів для нашого кривоозерського краю. 21 і 22 березня велись важкі бої за побузькі села Тернувате, Токарівку, Велику Мечетню. 24-25 - Секретарку, 26 - Курячі Лози і Тридуби, 28 - Бурилове та Берізки, 29-го визволили Криве Озеро. Серед воїнів-визволителів були і наші земляки Г.С.Починок, І.Ф.Феленюк, М.П. Кулаков, І.Г.Каблука .
         
Важкою була визвольна весна.  Без упину йшли дощі, часом зі снігом. Воїнам доводилося по коліна у грязюці долати ворожі бойові порядки, гармати пересувалися виключно на причепі танків. Неоціненну допомогу наступаючим надавало населення. Розтягнувшись ланцюжком на кілька кілометрів, люди, ледь витячуючи з грязюки ноги, передавали один одному снаряди, міни, ящики з патронами, гранатами, їжу для бійців. Бій був запеклий. Вигравши його, відкрили щлях до Одеси. І вже ніщо не в змозі було зупинити наступ визволителів...
             
На звільненій землі  кривоозерці взялися  відбудовувати зруйноване війною. Це була важка праця задля щасливого мирного життя наступних поколінь.  Нехай священною й незмінною буде наша пам'ять про тих, хто, не жаліючи свого життя, подарував нам можливість жити.

 

 

 

Всі новини →