Кривоозерський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Державні закупівлі Новини

Новини

Ми - пам'ятаємо. Участь у міжнародному онлайн-заході.

08/04/2021

          Сьогодні, 8 квітня у Ізраїлі та за його межами відзначається  національний День памяті та жалоби – Йом га-Шоа. Миколаївська Спілка єврейської культури та Меморіальний Центр Голокосту «Бабин Яр» організували цього дня міжнародний захід – запалювання свічок Пам’яті у різних містах та селах, де відбувалися розстріли євреїв. Через пандемію корона вірусу учасники заходу бачили один одного та спілкувалися в онлайн-режимі конференції ZOOM.

     Михайло Гольденберг, голова Спілки звернувся до всіх зі вступним словом. З сумом та болем він говорив про шлях смерті, яким ішли тисячі ні в чому невинних людей, які потім були знищені нацистським режимом.  О 10.00 год  всі учасники були зворушені звуками сирени, яка прозвучала в Ізраїлі в пам'ять про всіх загиблих. Ці кадри транслювалися в прямому ефірі протягом кількох хвилин.

 

Долучилися до цієї події і кривоозерці. Разом зі світовою спільнотою, Алла Стець, заступник голови Первомайської райдержадміністрації та Людмила Зелененька, головний спеціаліст райдержадміністрації запалили свічки біля пам’ятного знаку загиблим євреям.  Алла Валеріївна звернулася до всіх учасників зустрічі зі словами: « Я запалила цю свічу біля пам’ятного знаку жертвам Голокосту  на межі колишніх Кривоозерського та Врадіївського районів, поблизу села Берізки.

На цьому місці закінчився скорботний шлях більше семи тисяч євреїв у сорок першому – сорок другому роках.

Загиблі – малолітні діти, старики, чоловіки та жінки, невинно убиті жертви нацистського режиму. Ми - пам’ятаємо!»

Людмила Зелененька подякувала всім, хто допомагав відновити цей пам’ятний знак після руйнування та всім, хто береже пам'ять про ці трагічні сторінки історії.

Підключення до  онлайн-зустрічі забезпечила Марина Зіновкіна, головний спеціаліст Первомайської райдержадміністрації.

Під час заходу всі спостерігали одночасне запалювання свічок біля пам’ятників в колишній Трансністрії, - території, що була окупована румунськими військами: Одессі, Богданівці, Миколаєві, Чернівцях, Доманівці, Мостовому, Берізках, Акмечетці. Запалили вогонь і в Бабиному Яру, в Ізраїлі. А вогонь свічки з Нью-Йорка поєднав усіх з колишнім в’язнем табору смерті Богданівки – Самюелем Биковим, якому, одному з небагатьох, пощастило спастись від неминучої загибелі. Про пережите його родиною у ті роки він поділився з учасниками зустрічі та попросив зробити все можливе, щоб подібне ніколи більше не повторилося.  Все життя Митя Биков присвятив збереженню пам’яті про невинно загиблих євреїв.

 

Всі новини →